Promocja SurvGo
Zyskaj 5% rabatu na badanie w panelu badawczym!
panel5
Załóż konto już dziś!
Spis treści
Ankiety online w ekspresowych badaniach opinii klientów Co ma wpływ na czas realizacji badania ankietowego Zmienne preferencje konsumentów Na jakie badanie się zdecydować?

Ankiety online w ekspresowych badaniach opinii klientów

Badania ankietowe to jedna z popularniejszych metod badawczych, dzięki której w prosty i szybki sposób zgromadzisz dane empiryczne. Pierwsze wyniki możesz otrzymać nawet w przeciągu 24 godzin!

Co ma wpływ na czas realizacji badania ankietowego

Czas realizacji badań ankietowych waha się od nawet jednego dnia do kilku tygodni, ale od czego tak naprawdę zależy? Jak szybko i dobrze zrealizować badanie ankietowe?

Wybór odpowiedniej techniki ankietyzacji jest kluczowy w przypadku każdego badania. Techniki te różnią się sposobem ankietyzacji respondenta co wpływa bezpośrednio na czas realizacji badania ankietowego. W przypadku gdy potrzebujemy przeprowadzić badanie „na wczoraj” najlepszym wyborem będzie internetowe badanie ankietowe często nazywane również CAWI. Wywiady internetowe są najszybszą dostępną techniką, ponieważ czas zbierania odpowiedzi w tym przypadku jest najkrótszy. Ankiety online można w jednej chwili rozesłać tysiącom użytkowników panelu konsumenckiego co przekłada się na zwrot wypełnionych ankiet. Zakończony etap zbierania danych jest jednocześnie początkiem etapu obróbki danych. Wydobycie najważniejszych wniosków i przygotowania odpowiedniego raportu często jest czasochłonnym zajęciem, jednak można podejść do badań w inny sposób.

Korzystają z aplikacji do badań ankietowych samodzielnie wprowadzisz ankietę do systemu o dowolnej porze a po zakończeniu badań wygenerujesz zautomatyzowane zestawienia tabelaryczne z wykresami. Oszczędność czasu oraz pieniędzy w tym przypadku przekłada się na sukces tego rodzaju badań. Aplikacje do badań ankietowych takie jak SurvGo™ często posiadają swoje własne panele konsumenckie, które dostarczają respondentów do wypełniania ankiet, ponad to w takich aplikacjach badanie możesz przeprowadzić na grupie swoich znajomych, pracowników czy klientów rozsyłając im link do twojej wcześniej przygotowanej ankiety. Aplikacja do badań ankietowych pozwala również na monitorowanie wyników badania w czasie rzeczywistym i przegląd odpowiedzi już udzielonych.

Zmienne preferencje konsumentów

Każdy przedsiębiorca zaciekle walczy o utrzymanie swoich klientów oraz o pozyskanie nowych. Rozwój na rynku jest celem długoterminowym większości przedsiębiorstw. Każde z nich w inny sposób próbuje się utrzymać na rynku i przekonać do siebie klientów. Jedni decydują się na produkcję czy usługę coraz bardziej wymyślną i skomplikowaną, drudzy stawiają na tradycyjne rozwiązania sprawdzające się już wiele lat. Podejścia te nie są z góry skazane na porażkę, ale zweryfikuje je rynek a dokładniej klienci.

Rynek usług i produktów nieustannie się rozwija proponując coraz to nowsze produkty. Czynnikiem warunkującym udany udział w rynku jest sprostanie preferencją konsumentów. Trafienie w gusta konsumentów sprawi, że przedsiębiorstwo zyska nie tylko nowych klientów, ale również grono promotorów, którzy przekażą informacje o naszym produkcie czy usłudze dalej.

Preferencje konsumentów powinny być wyznacznikiem celów krótko i długoterminowych przedsiębiorstwa. Poznanie preferencji klientów może wydawać się trudne i skomplikowane, ale za pomocą ankiety online możesz wykonać badanie ekspresowo i tanio. Z wiedzą na temat preferencji i zachowań konsumentów wyprzedzisz konkurencję pozyskując nowych i zatrzymując stałych klientów.

Na jakie badanie się zdecydować?

Badania online, badania ankietowe, badania marketingowe? Za tymi pozornie skomplikowanymi nazwami kryją się te same typy badań. Badania online oznaczają nic innego jak badania przeprowadzane przy użyciu sieci a badania ankietowe to te wykorzystujące ankiety. Natomiast badania marketingowe to tak naprawdę szereg różnych badań mających na celu zdobycie przewagi i konkurencyjności na rynku. Do badań marketingowych zalicza się: badania świadomości marki, badania preferencji zakupowych, badania strategii marketingowej, badania produktowe konceptów i prototypów. Badania marketingowe pozwalają Ci uzyskać wiedzę niezbędną do podejmowania ważnych decyzji biznesowych opierając się o twarde dane.

Badanie świadomości marki skupia się na poznaniu stopnia poznania marki i skojarzenia go z produktami czy usługami, które oferuje. W tym celu bada się świadomość spontaniczną, wspomaganą oraz świadomość TOM. Świadomość spontaniczna to odsetek respondentów wskazujących daną markę bez uprzednich wskazówek. Świadomością wspomaganą określamy odsetek respondentów podający daną markę po uprzedniej wskazówce np. w postaci loga przedsiębiorcy. Świadomościom TOM (ang. Top od Mind Awareness) wykazują się respondenci wskazujący markę jako pierwszą wśród innych. Marka jako jeden z najważniejszych aktywów przedsiębiorstwa może pomóc w sprzedaży produktów i usług. Należy jednak zadbać o jej rozpoznawalność i pozytywne skojarzenia z marką.

Badanie preferencji zakupowych jak sama nazwa wskazuję skupia się na poznaniu zachowań i preferencji konsumentów. Gdy trafimy w gusta klientów będą oni bardziej skłonni zakupić produkt lub usługę i wrócić do nas. Decydując się na takie badanie poznasz hierarchię potrzeb klientów oraz czynniki na nią wpływające. Znajomość konsumentów to znajomość rynku.

Badania strategii marketingowej uwzględniają audyt marketingowy przedsiębiorstwa, analizę konkurencji oraz określenie misji i celów przedsiębiorstwa. Dobrze przygotowana strategia marketingowa jest fundamentem skutecznych działań przedsiębiorstwa. Strategia marketingowa musi być dopasowana do specyfikacji rynku, ponieważ tylko wtedy istnieje realna szansa na zdominowanie rynku.

Badania produktowe konceptów i prototypów to badanie, na które warto się zdecydować w momencie chęci rozwoju. Wprowadzenie nowego produktu na rynek wiąże się z dużym ryzykiem, które podejmuje przedsiębiorstwo przeznaczając na koncept i prototyp duże sumy. Przed podjęciem wiążących decyzji warto przeprowadzić badanie produktowe i poznać opinię klienta. Uwagi konsumenta na wczesnym etapie mogą zostać wprowadzone do konceptu zwiększając jego powodzenie na rynku.

Wszystkie te badania można przeprowadzić korzystając z ankiet online. Szybko i w przystępnej cenie takie badania zrealizujecie za pomocą aplikacji do badań online SurvGo™.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czego dotyczy dodatkowa opcja konsultacji merytorycznej ankiety?

W samodzielnej realizacji badania najtrudniejszą częścią jest stworzenie przemyślanej ankiety, która odpowie na problem badawczy. Jeśli potrzebujesz pomocy ze stworzoną ankietą lub nie wiesz jak ją stworzyć, możesz zlecić to badanie naszym ekspertom.

Jak uzyskać pomoc?

Eksperci dostępni są pod numerem + 48 533 035 125 w dni robocze od (8-16) oraz pod adresem e-mail biuro@survgo.com.

Czy pomoc przy zakodowaniu kwestionariusza jest płatna?

Kwestionariusz możesz zakodować sam, korzystając z naszych poradników, skonsultować się z naszym supportem albo wykupić dodatkowo płatną opcję zakodowania przez naszego eksperta.

© Copyright 2024, SurvGoTM, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności Regulamin