Promocja SurvGo
Zyskaj 5% rabatu na badanie w panelu badawczym!
panel5
Załóż konto już dziś!

Badania NPS

Wskaźnik NPS Czy poleciłbyś markę X znajomemu? Stwórz ankietę NPS
Dlaczego warto?
 • Ulepszenie opieki posprzedażowej
 • Zobaczenie z perspektywy klienta
 • Monitorowanie opinii klientów
 • Pozyskanie nowych klientów
 • Uzyskanie przewagi konkurencyjnej
 • Zrozumienie potrzeb klientów
 • Zwiększenie lojalności klientów
Zastostowanie wskaźników NPS
 • Badanie satysfakcji klientów
 • Ocena obsługi posprzedażowej
 • Badanie opinii klientów
 • Monitoring kondycji marki
 • Badania rynku
 • Remarketing
 • Benchmarking
Badaj NPS online
Badaj NPS online
Dedykowany
link
Zaproszenie
SMS
Szablon
graficzny
Kreator tworzenia
ankiety
Responsywny
interface
Zaproszenie
e-mail do ankiety
Jak obliczyć wskaźnik NPS
Określenie poziomu wskaźnika NPS polega no odjęcia odsetka krytyków marki od odsetku promotorów marki. Skala wskaźnika wacha się w przedziale od – 100 do 100. Kluczowym jest uzyskanie wyniku dodatniego w przyprowadzonym badaniu.
Wskaźnik NPS = % Promotorów - % Krytyków
W ramach skali wskaźnika NPS wyróżniamy trzy typy klientów:
Krytycy marki (wskazania 0-6) — możliwe, że szybko odejdą i nigdy już nie wrócą, przy okazji robiąc marce czarny PR.
Neutralni klienci (wskazania 7-8) — grupa klientów, która jest obojętna wobec marki.
Promotorzy marki (wskazania 9-10) — najbardziej lojalna grupa, promująca Twoją markę.
Interpretacja wyniku NPS
Wynik wskaźnika NPS nie uwzględnia wartości neutralnych, a jego osiągnięty standard powinien być zgodny z tabelą:
Wynik dobry 0 - 50
Wynik doskonały 50 - 70
Klasa światowa 70+
Stwórz ankietę
Wyślij zaproszenia
Zobacz wyniki
Zobacz wyniki
Badaj NPS w SurvGOTM
Wyniki i statystyki dostępne
w czasie rzeczywistym
Zautomatyzowane raporty
badawcze
Gotowe szablony badań
(w tym wskaźniki NPS)
Filtrowanie wyników i przegląd
odpowiedzi
Moduł analizy próby
i logiki pytań
Podgląd kwestionariusza
i edycja w trakcie badania
Dostosuj formę wysyłki ankiet
Ankiety online
Ankiety online

Są najpopularniejszym narzędziem badawczym. Ich zaletą jest niski koszt realizacji badania ankietowego oraz możliwość przeprowadzenia ich na dużych i skomplikowanych grupach respondentów w krótkim czasie. Pozwala na prezentację materiałów audio – wizualnych w kwestionariuszu. Wykorzystasz w nich możliwość tworzenia skomplikowanej logiki ankiety, a także odpowiednich reguł przejścia pomiędzy poszczególnymi pytaniami. Stworzysz również filtry ankiety. Ankiety online są szczególnie polecane w badaniach opinii czy badaniach satysfakcji pracowników.

Urządzenia mobilne
Urządzenia mobilne

Rozwiązanie umożliwia na prowadzenie badania z ankieterem, jak i w formie stacjonarnego urządzenia dostępnego w punkcie usługowym, np. przy kasie sklepowej. Jest połączeniem techniki ankiety online z brakiem konieczności korzystania z własnego urządzenia lub dostępu do internetu przez ankietowanych. Ankieta na urządzeniach mobilnych usprawnia proces łączenia pojedynczych wywiadów do finalnej bazy danych. Dzięki czemu zyskujemy automatyzację reguł przejścia pomiędzy pytaniami w kwestionariuszu czy prezentacji materiałów audio – wizualnych. Ta forma badawcza jest szczególnie polecana do badań NPS w punktach usługowych, czy realizacji badań opinii.

Ankiety SMS
Ankiety SMS

To narzędzie pozwalające na umieszczenie dedykowanego linku ankiety w wiadomości SMS. Umożliwia to na wysłanie w bardzo krótkim czasie zaproszeń ankietowych z jednoczesną możliwością zadania dużej liczby pytań. Uzyskasz dzięki nim dane empiryczne od ankietowanych, którzy nie wskazali adresu e-mail. Ankiety SMS są najlepszym rozwiązaniem w przypadku konieczności uzyskania opinii klientów bezpośrednio po wystąpieniu zdarzenia. Rozwiązanie często stosowane jest w badaniach satysfakcji klientów oraz w ramach opieki posprzedażowej.

Badania telefoniczne
Badania telefoniczne

Są narzędziem dającym pełną kontrolę przebiegu badania oraz realizacji próby badawczej. Stworzysz w nich skomplikowaną rotację pytań i odpowiedzi wraz z randomizacją pytań i odpowiedzi w kwestionariuszu ankiety. Podobnie jak w przypadku ankiet online, wyniki badania dostępne są w czasie rzeczywistym. Badania telefoniczne są droższą opcją w porównaniu do pozostałych form badania, jednak dzięki nim zrealizujemy badania na specyficznych grupach docelowych (np. przedsiębiorcy). Ta forma badania jest szczególnie polecana w prowadzenia indywidualnych wywiadów pogłębionych (IDI) oraz badaniach na przedsiębiorstwach.

Zwiększ sprzedaż - case study Załóż konto demo
Najczęściej zadawane pytania
Na czym polega badanie wskaźnika NPS?
Badanie polega na ocenie stopnia poleceń produktu lub usługi wśród klientów, za pomocą użycia wskaźnika NPS. Wskaźnik pozwala określić odsetek osób niezadowolony, zadowolonych oraz posiadających neutralną opinię o produkcie lub marce. Wskaźnik NPS to okazja do określenia szansy, w jakiej klient byłby skłonny polecić nasz produkt swojej rodzinie lub bliskim.
Jaki jest koszt badania NPS w programie SurvGo™?
Aby realizować badanie NPS lub jakiekolwiek inne badanie na własnej bazie respondentów (klientów) wymagane jest wykupienie subskrypcji miesięcznej lub rocznej, których koszt zaczyna się już od 49 złotych netto! Na życzenie klienta realizujemy również dedykowane badania satysfakcji klientów, które są realizowane przez nasz zespół doświadczonych ekspertów. W tym przypadku koszt badania jest każdorazowo ustalany z klientem.
Czy badanie wskaźnika NPS mogę zrealizować samodzielnie?
W programie do ankiet SurvGo™ klient samodzielnie realizuje badanie NPS. Wystarczy wykupić subskrypcję na określony czas, aby móc realizować badanie. Samodzielna realizacja badania z możliwością śledzenia wyników w czasie rzeczywistym pozwala na proaktywne reagowanie na newralgiczne sytuacje w obsłudze klienta.
Jakie dane otrzymam z przeprowadzonego badania NPS?
Realizując badanie w programie do ankiet SurvGo™, klient otrzymuje dostęp do wyników już w czasie rzeczywistym! W każdym badaniu ma dostęp do przeglądu odpowiedzi, rozkładu odpowiedzi, krzyżowania pytań. Ponadto system umożliwia na pobranie w formacie MS Excel bazy odpowiedzi oraz w formacie MS Word zautomatyzowanych raportów badawczych w postaci zestawień tabelarycznych z wykresami.
Jakie informacje można uzyskać dzięki badaniu NPS?
Dzięki wskaźnikowi NPS poznasz, jaki jest odsetek niezadowolonych klientów z Twojego produktu lub marki. Określisz również nim odsetek promotorów Twojej marki, czyli lojalnej grupy klientów. Badanie NPS umożliwia szybką diagnozę słabych elementów Twojej usługi, które zniechęcają konsumentów do polecenia Twoich usług rodzinie i znajomym. Wskaźnik NPS to możliwość ciągłego monitoringu standardów obsług klienta oraz podnoszenia poziomu lojalności klientów względem marki.
© Copyright 2024, SurvGoTM, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności Regulamin