Promocja SurvGo
Zyskaj 5% rabatu na badanie w panelu badawczym!
panel5
Załóż konto już dziś!
Spis treści
Klucz do przeprowadzania badań rynku w czasie pandemii Wpływ pandemii na organizacje badawcze Czy ankiety online pozostaną na dłużej?

Klucz do przeprowadzania badań rynku w czasie pandemii

 

Społeczności badawcze online od wielu lat zyskują na znaczeniu, jako główny filar skutecznej strategii badawczej ze względu na oferowane przez nie korzyści - scentralizowane zarządzanie badaniami, stałe zaangażowanie w ważnych obszarach, elastyczność wdrażania metodologii i zwrot z inwestycji - to tylko niektóre z nich. Jednak przed rokiem 2020 nie zawsze były one strategicznym punktem badań rynku, lecz pandemia wiele zmieniła.

 

Wpływ pandemii na organizacje badawcze

 

Wraz z rozwojem kryzysu w 2020 roku można było zaobserwować kilka dramatycznych zmian, które znacząco wpłynęły na organizacje badawcze:

 

  • Komunikacja stała się prawie całkowicie scentralizowana cyfrowo, a interakcje międzyludzkie zostały ograniczone praktycznie do momentu całkowitego zaprzestania działalności przez dużą część populacji.
  • Zachowania, wartości i zainteresowania konsumentów zaczęły się zmieniać w odpowiedzi na nowe realia. Hierarchia Maslowa została potwierdzona po raz kolejny, ponieważ wiele osób koncentrowało się na bezpieczeństwie i ochronie, jako głównych czynnikach motywujących w sposób niewidoczny.
  • Marki, rządy, organizacje pozarządowe i inne firmy znalazły się pod ogromną presją, aby pilnie zaangażować się w te zmiany i zrozumieć je zarówno w kontekście natychmiastowym, jak i długoterminowym.
  • Presja budżetowa zwiększyła się w przypadku wielu nabywców badań rynku, przy czym niektórzy z nich znaleźli się pod ogromną presją, podczas gdy ich potrzeby informacyjne ciągle się zwiększały.
  • Skutki społeczne i emocjonalne dla wielu osób były skrajne, co doprowadziło do pojawienia się nowej chęci, a nawet potrzeby kontaktowania się z innymi, w tym z naukowcami.

 

Są to tylko najbardziej oczywiste tendencje, ale wyraźnie wskazują na społeczność internetową, jako potencjalne rozwiązanie. Można zauważyć, że znajduje to odzwierciedlenie w wynikach biznesowych. Praktycznie każda firma, która oferuje rozwiązania w ramach badań rynku online zauważyła masowe i niewiarygodnie szybkie przejście na swoje platformy w odpowiedzi na nową dynamikę rynku. Zmiana ta wywołała również nowy przypływ innowacji, w miarę jak firmy-dostawcy stawiali czoła zmieniającym się potrzebom użytkowników.

 

Czy ankiety online pozostaną na dłużej?

 

Dla tych z nas, którzy od wielu lat są przedstawicielami społeczności, zmiana ta miała sens. Teraz jednak pojawia się pytanie, czy była to reakcja krótkoterminowa, czy też długoterminowa zmiana strategiczna? Covid-19 był impulsem dla "punktu zwrotnego" i teraz nie ma już odwrotu. Kluczowe grupy zainteresowanych stron dostosowały się do tego, co naprawdę jest "nową normą" w świecie badań rynku:

 

  • Nabywcy badań rynku są przekonani, że mogą z powodzeniem powielać potrzeby informacyjne badań jakościowych w środowisku online, oszczędzając jednocześnie na kosztach i odpowiedzialności związanej z badaniami bezpośrednimi. O ile badania nie wymagają pewnego poziomu wrażeń sensorycznych (dotyk, smak, zapach) lub nie mają elementu doświadczenia (kliniki samochodowe, sklepy itp.), wirtualna jakość jest tu na stałe i będzie nową metodą wykorzystania większości.
  • Konsumenci mogą teraz wygodnie angażować się za pośrednictwem wideo w prawie wszystkie aspekty dzielenia się informacjami i wpuszczania innych do swojego życia za pośrednictwem wideo. Wszechobecność kamer w niezliczonej ilości, urządzeń w połączeniu z ciągłym zwiększaniem przepustowości łączy internetowych sprawia, że bariera dla korzystania z nich jest minimalna w większości krajów rozwiniętych.

 

Mając na uwadze wszystkie te czynniki, myślę, że teraz jasne jest, iż nadal będziemy postrzegać przyjęcie na szeroką skalę społeczności internetowych, jako jednego z głównych filarów działalności badawczej oraz rozwój dalszych innowacji w celu zwiększenia efektywności kosztowej i szybkości, przy jednoczesnym zapewnieniu większej jakości i wpływu spostrzeżeń.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Ile będzie kosztować badanie przeprowadzone w panelu konsumenckim?

Koszt badania przeprowadzanego w panelu konsumenckim zależy od wielkości próby oraz liczby pytań w ankiecie. Jednostkowa cena badania zmniejsza się wraz z większą liczbą pytań i wielkością próby. Dodatkowe informacje o badaniach ankietowych możesz znaleźć na http://www.survgo.com/badania-ankietowe.

Jak wygenerować zautomatyzowany raport?

Raport można wygenerować w zakładce statystyki w wynikach badań. Generując raport możesz wybrać pytania oraz formę ich przedstawienia (wykres) w uproszczonym raporcie badawczym.

Dlaczego badania rynku online zyskują na znaczeniu?

Badania rynku online stają się coraz bardziej popularne ze względu na oferowane korzyści, takie jak scentralizowane zarządzanie badaniami, elastyczność w metodologii i zwrot z inwestycji, co pozwala na skuteczną strategię badawczą.

© Copyright 2024, SurvGoTM, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności Regulamin