Promocja SurvGo
Zyskaj 5% rabatu na badanie w panelu badawczym!
panel5
Załóż konto już dziś!
Spis treści
To musisz wiedzieć przed przeprowadzeniem ankiety online! Ankiety online – czym są Jakie cechy odróżniają oprogramowanie SurvGo™ do przeprowadzania ankiet od konkurencyjnych programów?   Rozpoczęcie przeprowadzania kwestionariusza internetowego
Ankiety online

To musisz wiedzieć przed przeprowadzeniem ankiety online!

Ankiety online to wszechstronne i elastyczne narzędzia do zbierania danych. Ankiety internetowe są łatwe w użyciu i konfiguracji. Oto kilka wskazówek, które ułatwią przeprowadzenie takiej ankiety.

 

Ankiety online – czym są

 

Ankiety online przeprowadza się przez Internet. Respondenci uzyskują dostęp do ankiety poprzez link, który otrzymują od osób prowadzących badanie, zazwyczaj za pośrednictwem zaproszenia e-mailowego lub na stronie internetowej. Badanie internetowe charakteryzuje się kilkoma cechami, które sprawiają, że jest to unikalna metoda badawcza. Dzięki ankiecie online możliwe jest dotarcie do dużej liczby respondentów, którzy mogą wypełniać kwestionariusz jednocześnie. Warto także wiedzieć, że podczas przeprowadzania takiego sondażu istnieje możliwość wygenerowania indywidualnego linku dla każdego respondent oraz zbierania anonimowych odpowiedzi, udostępniając ten sam link wszystkim ankietowanym. Badania online mogą być atrakcyjne dla respondentów, gdyż umożliwiają dodanie różnorodnych elementów, takich jak zdjęcia, filmy wideo i pliki audio.

 

Jakie cechy odróżniają oprogramowanie SurvGo™ do przeprowadzania ankiet od konkurencyjnych programów?

 

SurvGo™ wyróżnia się spośród innych narzędzi do ankiet online dzięki unikalnemu poziomowi łatwości obsługi oraz zaawansowanych funkcji, co czyni go odpowiednim zarówno dla badaczy akademickich i uniwersyteckich, jak i dla badaczy w sektorze biznesu lub badań konsumenckich. Ankiety stworzone za pomocą SurvGo™ są kompatybilne z różnymi rodzajami urządzeń elektronicznych (takimi jak tablety, komputery, laptopy, smartfony).

 

W ramach tego narzędzia możemy zastosować różnorodne rodzaje pytań, takie jak:

  • Pytania otwarte, gdzie respondenci mogą wyrazić swoje opinie własnymi słowami na temat badania. Rekomendujemy maksymalnie 5 takich pytań w badaniu.
  • Pytania zamknięte, gdzie respondenci wybierają odpowiedź z listy. Są to szybkie pytania, ale trzeba uważać na poprawne sformułowanie treści.
  • Pytania z przedzielanymi punktami, gdzie respondenci muszą rozdzielić pulę punktów między różnymi odpowiedziami.
  • Pytania ze skalą, gdzie respondenci określają stopień ważności lub zgody na przedstawione zdania.
  • Pytania macierzowe: jednokrotnego wyboru, wielokrotnego wyboru macierze otwarte
  • Pytania o liczbę
  • Pytania z plikami multimedialnymi, zawierające zdjęcia lub filmy, które mogą zainteresować respondentów i wpłynąć pozytywnie na wizerunek przedsiębiorstwa.

SurvGo™ oferuje także inne formy zadawania pytań oraz możliwość stosowania pytań warunkowych, które pomagają w skróceniu czasu wypełniania ankiety oraz koncentracji respondentów. Po zakończeniu badania możemy automatycznie generować raporty, co oszczędza czas i ułatwia analizę danych.


Rozpoczęcie przeprowadzania kwestionariusza internetowego

Pierwszym krokiem jest wybór sposobu realizacji badania. Po podjęciu decyzji czy realizacja odbędzie się na własnej grupie czy na grupie panelistów należy przejść do tworzenia narzędzia. Tworzenie ankiety online obejmuje opracowanie kwestionariusza, który będzie widoczny dla użytkowników podczas wypełniania kwestionariusza internetowego. Przed rozpoczęciem należy wybrać temat badania. Układ ankiety automatycznie dostosuje się do ekranu użytkownika, niezależnie od urządzenia, czy to smartphone, monitor komputera, laptop czy tablet. Istnieje możliwość wyboru różnych typów pytań. Oprogramowanie SurvGo™ zapewnia logikę pytań, o której wspomniano wcześniej.

SurvGo™ prowadzi użytkownika przez cały proces tworzenia ankiety, umożliwiając stworzenie wysokiej jakości kwestionariusza, który dostarczy potrzebnych danych. Tworzenie ankiet online jest efektywnym sposobem na szybkie uzyskanie przydatnych informacji od docelowych respondentów. Graficzne raporty z wyników badania umożliwiają szybkie opracowanie zebranych danych. Dodatkowo, wszystkie odpowiedzi respondentów są gromadzone w jednym miejscu, co znacznie ułatwia analizę ankiet. SurvGo™ pozwala również generować spersonalizowane wykresy i grafy, co przyspiesza proces opracowywania raportu z badania. Ta funkcjonalność jest całkowicie bezpłatna. Dzięki SurvGo™ przeprowadzisz badanie szybko, ekonomicznie i profesjonalnie.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Ile kosztuje przeprowadzenie ankiety w programie SurvGo?

Koszt realizacji badania zależy od sposobu realizacji. Badania na własnej grupie można przeprowadzić już od kilkudziesięciu złotych. Natomiast koszt badania na grupie respondentów z panelu wynika z liczby pytań i liczby respondentów. Sprawdź ceny w cenniku.

Czy można przetestować SurvGo?

Tak, przez 14 dni możesz testować tworzenie ankiet za darmo.

Czym jest CAWI?

Badania CAWI, czyli Komputerowo Wspomagane Wywiady Internetowe, to technika przeprowadzania ankiet online, w której respondent udziela odpowiedzi za pomocą komputera lub innego urządzenia z dostępem do internetu. Jest to efektywny sposób zbierania danych od różnych grup społecznych, co umożliwia szeroki zasięg i szybką analizę wyników.

© Copyright 2024, SurvGoTM, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności Regulamin