Promocja SurvGo
Zyskaj 5% rabatu na badanie w panelu badawczym!
panel5
Załóż konto już dziś!
Spis treści
Ankiety online – dlaczego warto się na nie decydować? Niski koszt ankiet online Wiele możliwości w tworzeniu kwestionariusza Pliki multimedialne w ankiecie online Czas przeprowadzania ankiet online

Ankiety online – dlaczego warto się na nie decydować?

 

Ankiety online przeprowadzane są w celu zdobycia informacji z różnorodnych dziedzin. Decydują się na nie zarówno przedsiębiorcy, badacze, jak i studenci. Dlaczego badania internetowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem, co wyróżnia je spośród innych metod badawczych oraz jakie możliwości mają osoby decydujące się na ankiety online?

 

Niski koszt ankiet online

 

Z pewnością, jeśli zależy nam na przeprowadzeniu badania ankietowego poprzez wykorzystanie niewielkich nakładów finansowych warto skorzystać z ankiet internetowych. Jest to jedna z najtańszych metod badawczych dostępnych obecnie na rynku. Badania online możemy przeprowadzać na własną rękę, lecz także poprzez wykorzystanie różnorodnych narzędzi, czy portali, gdzie za niewielką opłatą można stworzyć własny sondaż. Decydując się na ankiety online należy wiedzieć, że można przeprowadzić je samodzielnie nie ponosząc żadnych kosztów. W tym przypadku nie będziemy mogli skorzystać z profesjonalnych narzędzi, które ułatwiają przygotowanie kwestionariusza, a także zdecydowanie skrócą czas ułożenia go. Właśnie dlatego warto skorzystać z takich narzędzi, jak SurvGo™ do tworzenia badań internetowych. Opłata za stworzenie kwestionariusza jest niewielka, a w zamian za nią otrzymujemy dostęp do wielu funkcji, które na pewno przydarzą się w tworzeniu ankiety online. Przygotowując sondaż warto pamiętać o jego prawidłowym sformułowaniu, aby był zrozumiały i przejrzysty dla respondenta.

 

Wiele możliwości w tworzeniu kwestionariusza

 

Jeśli zdecydujemy się na przygotowanie badania internetowego za pomocą dostępnych online narzędzi, takich jak SurvGo™ to z pewnością uda nam się udoskonalić ankietę internetową. Dzięki skorzystaniu z różnorodnych programów możemy stworzyć ciekawe, angażujące, a także niedrogie badanie internetowe, które z chęcią będą wypełniali respondenci. Wiele narzędzi posiada już szablony kwestionariuszy, z których można skorzystać, lecz jeśli chcemy stworzyć swój własny szablon to także istnieje taka możliwość. Oczywiście w ankiecie online można zastosować różnego rodzaju funkcje, które skrócą czas wypełniania ankiety przez respondentów, bądź sprawią, że badanie będzie dla nich ciekawsze w odbiorze. Zastosowanie pytań warunkowych to z pewnością jedna z podstawowych możliwości, która powinna być zastosowana w każdym przeprowadzanym przez nas badaniu ankietowym. Skorzystanie z niej z pewnością zaoszczędzi czas respondentów, a co więcej nie wpłynie na ich koncentrację w trakcie wypełnianego badania. Funkcja polega na tym, że jeśli respondent odpowie na dane pytanie, które będzie wykluczało się z następnym to ono się nie wyświetli. Wpłynie to na czas badania internetowego, a także na koncentrację respondenta, gdyż nie będzie musiał się zastanawiać co zaznaczyć w pytaniu, które go nie dotyczy. Co więcej, ankiety online są jedną z nielicznych metod badawczych, które umożliwiają zastosowanie różnorodnych form pytań. W badaniach internetowych można zadać pytanie nie tylko otwarte, z pojedynczą odpowiedzią, czy wielokrotnym wyborem, lecz wiele więcej. Z pewnością możemy skorzystać z pytań rozwijanych, filtrowanych, a także skalowanych. Zastosowanie różnorodnych form pytań z pewnością wpłynie na zaciekawienie oraz poziom koncentracji respondenta. Ankieta internetowa z pewnością nie będzie monotonna, gdyż będzie w niej wiele różnych pytań.

 

Pliki multimedialne w ankiecie online

 

Ankieta online jest z pewnością jedną z najczęściej wykorzystywanych metod badawczych, lecz to nic dziwnego. Można zadać w niej pytania poprzez zamieszczenie różnorodnych plików multimedialnych, jak zdjęcia, nagrania głosowe, czy filmiki wideo. Część z osób,  która wypełnia badania z pewnością należy do grupy wzrokowców, którzy zapamiętują przekazywane treści poprzez zobaczenie ich. Zastosowanie w badaniu zdjęć, czy filmików wideo z pewnością wpłynie na zainteresowanie respondentów badanym tematem. Istnieje także możliwość, że osoba wypełniająca ankietę zapamięta obrazek umieszczony w niej i po zakończonym badaniu będzie wyszukiwała informacji na temat konkretnego produktu, usługi, czy marki i jej oferty. W ten sposób wiele właścicieli przedsiębiorstw będzie mogło pozyskać nowych klientów, którzy zwrócą uwagę na zdjęcia i filmy w czasie badania online. Decydując się na tą formę ankietowania warto pamiętać o tych możliwościach, gdyż z pewnością wyróżni to naszą ankietę.

 

Czas przeprowadzania ankiet online

 

Wiadomo, że decydując się na przeprowadzenie badania ankietowego chcemy zebrać informacje na temat kontentej sytuacji, produktu, czy usługi. Oczywiście w zależności od metody badawczej czas zbierania informacji oraz ich opracowywania jest różny. Ankiety online warto zastosować, kiedy chcemy zebrać potrzebne informacje w krótkim czasie. Dzięki badaniom internetowym zebranie wielu różnorodnych informacji nawet w jeden dzień jest możliwe, gdyż wiele osób korzysta z łącz internetowych. Badania online można udostępnić na różnych forach, czy mediach społecznościowych, a także poprzez wysłanie linku – wszystko w zależności od tego, od kogo mamy zebrać informacje oraz czy mają być anonimowe. Ankiety internetowe mogą być wypełnione przez wszystkie osoby, które mają dostęp do Internetu bez względna to,  czy korzysta z laptopa, tableta, bądź smartphone’a. Pozwala to na szybkie uzyskanie wielu informacji od respondentów, które mogą być kluczowe dla dalszego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Czas jest niezwykle istotny przy podejmowaniu różnych decyzji, gdyż ich skutki mogą być długoterminowe, dlatego warto wybrać taką metodę, która pozwala zebrać wiele danych w krótkim czasie.

 

Powodów, dla których warto wybierać ankiety online jest wiele, gdyż nie tylko są one wygodne dla badaczy, ale także dla respondentów. Warto także zauważyć, że osoby przeprowadzające badania mogą stworzyć je wykorzystując minimalne koszty, a i tak czas oczekiwania na informacje z nich się nie wydłuży. Ankiety internetowe mają wiele funkcji, które można zastosować, aby były ciekawe dla respondentów, a zarazem dokładne dla badaczy.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Gdzie mogę się zapoznać z cennikiem aplikacji SurvGo?

Znajdziesz go pod adresem: https://www.survgo.com/cennik.

Czy istnieje możliwość stworzenia kodu QR dla mojego badania?

Istnieje taka możliwość, jednak jest to opcja, którą należy ustalić ze specjalistami Centrum Badawczo-Rozowojowego Biostat. Jeśli chcesz, aby Twoje badanie miało dedykowany kod QR skontaktuj się z nami biuro@survgo.com

Jakie są główne zalety ankiety online w porównaniu z innymi metodami badawczymi?

Ankiety online charakteryzują się niskim kosztem przeprowadzenia w porównaniu do tradycyjnych metod ankietowych. Są także bardziej elastyczne, pozwalając na szybkie dostosowanie pytań i odpowiedzi do badanych oraz różnorodne możliwości wzbogacenia ankiet o pliki multimedialne.

© Copyright 2024, SurvGoTM, Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności Regulamin