Zdrowie wątroby - case study
Klient
Na zlecenie firmy farmaceutycznej przeprowadziliśmy badanie opinii CAWI na temat zdrowia wątroby. Badanie zostało wykonane na reprezentatywnej grupie respondentów.
Główny cel
Celem tego badania jest ocena świadomości w temacie zdrowia wątroby. Umożliwia to sprawdzenie poziomu wiedzy o zdrowiu przeciętnego respondenta. Takie badanie może przykładowo pozwolić lepiej dostosować aspekty kampanii, zarówno reklamowej jak i świadomościowej.
Realizacja i Rezultaty
Do realizacji badania CAWI wykorzystano internetowy panel badań Badanie-Opinii.pl. Wpierw respondenci zostali zapytani o to, czy obawiają się chorób wątroby. W odpowiedzi na to pytanie 34% osób stwierdziło, że są tymi chorobami zaniepokojeni. 8% respondentów zapytanych czy wątroba może się regenerować stwierdziło, że nie. Następnie badani zostali zapytani kiedy ostatni raz badali swoją wątrobę u lekarza. 12% osób odpowiedziało, że w przeciągu ostatnich 3 miesięcy, natomiast 20% stwierdziło, że nigdy dotychczas nie badali swojej wątroby. W następnym pytaniu ankietowani byli poproszeni o wymienienie jakich suplementów używają. 7 na 10 zapytanych osób powiedziało, że stosuje witaminy, a 5 na 10 szeroko stosowane zioła. Respondentów stosujących witaminy i zioła dopytano jakie najczęściej stosują. Największą popularnością wśród respondentów ciszyła się witamina C stosowana przez 87% osób deklarujących spożywanie witamin. Wśród ziół respondenci deklarowali używanie miety, rumianku, kopru włoskiego, melisy.
Najważniejsze liczby
34%
osób stwierdziło, że obawiają się chorobami wątroby
8%
respondentów uważa, że wątroba nie może się regenerować
12%
ankietowanych badali swoją wątrobę w przeciągu ostatnich 3 miesięcy
20%
ankietowanych nigdy nie badało swojej wątroby
7 na 10
respondentów stosuje witaminy
5 na 10
respondentów stosuje zioła
Dlaczego badanie online?
W przeciwieństwie do innych form badań, badania metodą online cechują się znacząco niższą ceną. Pozwala to na skorzystanie z możliwości badań firmom różnych wielkości, od małych do dużych. Dodatkowo, pozytywami badań CAWI są:
- Łatwość w implementacji multimediów
- Możliwie krótki czas realizacji badania
- Mniejsze ograniczenia związane z dotarciem do respondenta
Zobacz także
(FAQ)
Tak. Nasz program jest w pełni zgodny zarówno z wytycznymi RODO oraz z wytycznymi rozporządzenia GDPR.
Regulamin SurvGo można znaleźć pod poniższym linkiem: http://www.survgo.com/regulamin
Jesteśmy odpowiedzialni za poprawne przechowywanie danych. Należy pamiętać że w przypadku wgrywania własnych baz klient jest odpowiedzialny za kwestie dotyczące legalności pozyskanych danych.